NISKIE KOSZTY BUDOWY I EKSPLOATACJI

Nasza firma zajmuję się obudową hal przemysłowych, supermarketów, pawilonów handlowo-przemysłowych, obiektów chłodniczych itp. Celem uzyskania dokładniejszych informacji prosimy o zapoznawanie się ze szczegółową ofertą.

PŁYTY WIELOWARSTWOWE

Składają się z dwóch okładzin z blachy stalowej oraz połączonego z nimi w sposób trwały rdzenia izolacyjnego (poliuretanowy, styropianowy). Zaliczane są one do kompozytowych elementów budowlanych znajdując swoje zastosowanie w szybkim montażu obudowy konstrukcji budynku.
Używamy ich w dachach, ścianach zewnętrznych, wewnętrznych jak i sufitach podwieszanych. Wykorzystywane są do obudowy małych budynków jak i hal o bardzo dużych powierzchniach sięgających nawet kilkudziesięciu metrów kwadratowych. Wysokie parametry izolacyjne, akustyczne i wytrzymałościowe to ich główne atuty.

GŁÓWNE ZALETY PŁYT WIELOWARSTWOWYCH

  • szybki i łatwy montaż
  • możliwość demontażu i ponownego użycia
  • mały ciężar jednostkowy
  • szeroki wybór, różnorodność materiałów rdzenia
  • krótki czas realizacji

Budynki wykonane z płyt wielowarstwowych charakteryzują się niskim kosztem ich wykonania jak i ich późniejszej eksploatacji.

Jesteś zainteresowany Naszą oferta?  Nie czekaj!

 

ZOBACZ NASZE REALIZACJE

PRZYKŁADY REALIZACJI INWESTYCJI Z PŁYT WIELOWARSTWOWYCH

 

BUDOWA PŁYT WIELOWARSTWOWYCH

OKŁADZINY
Głównym elementem pływ wielowarstwowych jest blacha stalowa najczęściej o grubości 0,40-0,70mm pokryta obustronnie pokrywą galwaniczną i organiczną. Oprócz blachy stalowej zastosowanie ma również blacha miedziana lub aluminiowa i stal nierdzewna.

> PROFILOWANIE
Wpływ na wygląd płyt wielowarstwowych zależy od rodzaju profilowania okładziny oraz jej koloru

> RDZEŃ
Elementy izolacyjne płyt wielowarstwowych kryją się w rdzeniu.

> ZAMEK
Styk wzdłużny płyt wielowarstwowych tzw. zamek na najistotniejsze znaczenie w obniżeniu kosztów montażu jak i eksploatacji obiektu. Zamek odkryty ( widoczny łącznik) oraz zamek ukryty (niewidoczny łącznik) stosowany jest w płytach ściennych. W płytach dachowych z rdzeniem PUR i PIR stosujemy połączenie na zakładkę, w płytach rdzeniem ze styropianu – połączenie na listwę U jak i na zakładkę. Podobne rozwiązanie stosujemy również w płytach z rdzeniem z wełny mineralnej.

 

Na wybór płyt wielowarstwowych ma wpływ decyzja inwestora w połączeniu z architektem uwzględniając ogólnopanujące przepisy budowlane.
Do wykonania obiektu przemysłowego, chłodniczego czy handlowego oprócz płyt wielowarstwowych mają zastosowanie inne materiały pomocnicze typu: obróbki blacharskie czy elementy złączne.